Otázky a odpovědi

Jaká je výše poštovného?

Při nákupu u nás neplatíte za poštovné ani balné. Také pojištění zásilek je zdarma. (Pouze v ojedinělých případech, kdy výnos z objednávky nepokryje poštovní náklady, je poštovné účtováno dle sazebníku České pošty. O této skutečnosti budete případně informováni před uskutečněním objednávky.)

Jak jsou zásilky zasílané poštou baleny?

K přepravě využíváme bezpečnostní foliované obálky, které mají řadu bezpečnostních prvků. Například zalepení obálky (neumožňuje obálku otevřít a následně zavřít bez poškození), termosenzitivní proužek, okraje lepícího pásku jsou opatřeny mikroperforací, speciální číslo a čárový kód. Samotný obal nemá reklamní potisk a není tak možné určit, co se nachází uvnitř.

Co když nemohu najít konkrétní zboží?

Pokud sháníte konkrétní zboží, které nemáme aktuálně v nabídce, rádi pro vás prověříme, zda lze u některých z našich dodavatelů toto zboží objednat. Neváhejte se na nás obrátit!

Můžu u Vaší společnosti realizovat zpětný odkup drahých kovů?

Samozřejmě. Aktuální ceny odkupu jsou u každého produktu a aktualizují se podle spotových cen Londýnské burzy každou minutu. Postup při odkupu je podobný jako při nákupu. Pokud se rozhodnete pro osobní odkup, rádi vás i se zbožím přivítáme v našem sídle na Praze 2. Prodávané zboží nám však můžete také zaslat Českou poštou. Zde je nutné poslat zboží jako cenné psaní pojištěné na hodnotu zásilky.

Je však třeba mít na paměti, že finální odkupová cena je stanovena v momentě převzetí zboží zástupcem naší společnosti.

Po převzetí zboží a jeho kontrole je sepsána a podepsána krátká kupní smlouva a dohodnuty platební podmínky. Ve většině případů preferujeme bezhotovostní převody, nicméně v případě nestandardních obchodů je možné dohodnout individuální formu platby.

Je objednávka zboží závazná?

Ano. Prodej investičního zlata je prodej zboží, jehož cena závisí na výkyvech finančního trhu. Tedy nezávisle na vůli dodavatele. S ohledem na tuto skutečnost nemá dle Občanského zákoníku spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy.

Jak probíhá okamžitá fixace ceny?

Při nákupech v pracovní dny během pracovní doby (9.00 až 16.30) objednáváte investiční zlato vždy v konečných cenách. Tyto ceny jsou aktualizovány v minutových intervalech dle pohybu trhu. Pokud vytvoříte objednávku mimo pracovní dobu, její fixace proběhne až následující pracovní den v 9.00 ráno. Cena tedy může být následující pracovní den vyšší, nebo naopak nižší oproti ceně v momentě učinění objednávky mimo pracovní dobu.

V jakých měnách mohu nakupovat?

Platby přijímáme v CZK i EUR, případně USD.

Čím je tvořena cena jednotlivých produktů?

Cena kovů se odvíjí se od spotové ceny jednotlivých kovů na Londýnské burze. K této ceně je připočítávána marže. Ta v sobě obsahuje náklady na dopravu, pojištění, náklady na výrobu mincí či slitků a marži obchodníka. Platí zde, že čím větší hmotnost slitku, tím nižší je marže a naopak. Proto lze investorům doporučit nákup slitků velikosti od 1 trojské unce výše.

 

Nenašli jste, co jste hledali? Neváhejte se na nás obrátit! Rádi vám s procesem nákupu či vaším investičním rozhodnutím poradíme. A to ať už osobně, telefonicky či elektronicky!

E-mail

obchod@zlatoeu.cz