Zlatý slitek Münze Österreich 50 g

93 924 Kč93 924 Kč bez DPH
3 730,11 EUR3 730,11 EUR bez DPH

Výrobce: Münze Österreich
Země původu: Rakousko
Ryzost: 999/1000
Hmotnost: 50 g

Počet
3 až 6 dní
  • Cena odkupu: 86 464 Kč

Popis

Vídeňská společnost Münze Österreich je jedinou oficiální mincovnou v Rakousku. Razí všechny rakouské mince. Tato mincovna, jejíž historie sahá 800 let do minulosti, je také významným akcionářem švýcarské rafinerie Argor-Heraeus SA, která pro ni vyrábí investiční slitky. Rakouská mincovna vlastní 24,3% podíl, Heraeus vlastní 26,5% podíl.

Přední strana slitku označuje výrobce, čistou váhu v gramech, své identifikační číslo a zobrazeni loga mincovny Münze Österreich. Slitky Münze Österreich o váze 1 gramu, 5 gramů a 10 gramů mají na své zadní straně vyobrazení slavného Lipicánského koně provedené laserem speciální holografickou technikou označováno jako Kinebar®.

Kinebar® je světový unikát, který je vytvořený technologií Kinegram® (OVD Kinegram Corp.) na zlaté slitky. Kinegram® - Obraz kinegramu je vytvořen jemnými linkami různé hloubky a tvaru. Při změně úhlu dopadajícího světla se obraz kinegramu postupně mění a vytváří efekt pohybujícího se obrazu. Speciální high-tech zabezpečení Kinegram®  je označováno jako Kinebar®.

Slitky o váze 20 gramů až 1000 gramů mají zadní stranu čistou bez popisu. Slitky odpovídají londýnskému standardu Good Delivery (LBMA) a jsou proto bez problémů akceptovány na všech trzích po celé EU.

Každý zlatý slitek má svůj certifikát a unikátní výrobní číslo. U váhových kategorií do 100 g je certifikát zataven společně se zlatým slitkem v ochranné fólii.

Zlaté slitky Münze Österreich  /vyrobeno v Argor Heraeus SA/ jsou 24karátové, tj. obsahují 999,9/1000 jednotek zlata. Jejich prodej je osvobozen od DPH.

E-mail

obchod@zlatoeu.cz